Rexha Gold

Alpina Alpiner4 Chronograph

3786 

Koleksion

Alpiner

Mekanizmi

Automatik

Ngjyra e fushes

Blu

Diametri

42.1 mm – 46 mm

Grupet e synuara

Zotërinj

Shpërndaje:
SKU: AL-860LNS5AQ6B Kategorite: , ,

FUNCTIONS Hours, minutes, seconds, chronograph.

MOVEMENT
AL-860 caliber, automatic. 28 jewels, 55-hour power reserve, 28,800 alt/h.

CASE Brushed and polished stainless steel 2-part case. Stainless-steel 360° bidirectional turning bezel with black markers. Diameter of 44 mm. Height of 15,70 mm. Scratch-resistant and convex sapphire crystal. Engraved case-back. Water-resistant up to 10 atm/100m/330ft. Anti-magnetic. Anti-shock. Screw-in crown.

DIAL Light blue dial with sunray finishing. Silver color outer ring with black 24-hour graduations . Applied silver color indexes with white luminous treatment. Silver color hour and minute hands with white luminous treatment. Silver color second hand with red triangle at the base. Minute counter at 3 o’clock, red hand with white luminous treatment. Second counter at 9 o’clock, silver color hand with white luminous treatment.

STRAP Brushed and polished stainless steel 3-link bracelet.

Dërgesa

Rexha Gold ofron një proces të lehtë dhe të pamundimshëm të transportit të produkteve. Skuadra jonë e logjistikës ka për detyrë të sjellë bizhuteritë tuaja në kohën e duhur, megjithatë në çdo rast vonesash të paparashikuara ju mbeteni të informuar. Çdo produkt I blerë online nëpërmjet Rexha Gold përfiton transportin falas brenda Shqipërisë. Dërgesat internacionale mund të kenë kosto të veçanta, ndaj jeni të lutur të na kontaktoni për informacione më të detajuara. Produkti do të niset brenda 20 ditëve kalendarike nga data e konfirmimit të blerjes. Për çdo pyetje jeni të mirëpritur të na kontaktoni.