Rexha Gold

Alpina Seastrong Diver Gyre Automatic

1794 

Koleksion

SeaStrong

Mekanizmi

Automatik

Ngjyra e fushes

E zezë

Diametri

42.1 mm – 46 mm

Grupet e synuara

Zotërinj

Shpërndaje:
SKU: AL-525LBN4VG6 Kategorite: , ,

FUNCTIONS Hours, minutes, seconds, date.

MOVEMENT AL-525 caliber, automatic. 26 jewels, 38-hour power reserve, 28,800 alt/h.

CASE Recycled pa 6 (70%) and glass-fiber (30%) 2-part case. Stainless steel with blue pvd coating 60-minute unidirectional turning bezel with black luminous markers. Diameter of 44 mm. Height of 12,15 mm. Scratch-resistant sapphire crystal. Engraved case-back. Water-resistant up to 30 atm/300m/1000ft. Screw-in crown.

DIAL Black dial with blue seconds graduation. Applied silver color indexes with white luminous treatment. Date window at 3 o’clock. Silver color hour and minute hands with white luminous treatment. White second hand with light blue triangle at the base.

STRAP Rpet (recycled plastic bottles) blue and black nato strap. Including an additional black apple leather strap coming in a rpet pouch.

Dërgesa

Rexha Gold ofron një proces të lehtë dhe të pamundimshëm të transportit të produkteve. Skuadra jonë e logjistikës ka për detyrë të sjellë bizhuteritë tuaja në kohën e duhur, megjithatë në çdo rast vonesash të paparashikuara ju mbeteni të informuar. Çdo produkt I blerë online nëpërmjet Rexha Gold përfiton transportin falas brenda Shqipërisë. Dërgesat internacionale mund të kenë kosto të veçanta, ndaj jeni të lutur të na kontaktoni për informacione më të detajuara. Produkti do të niset brenda 20 ditëve kalendarike nga data e konfirmimit të blerjes. Për çdo pyetje jeni të mirëpritur të na kontaktoni.