Rexha Gold

Alpina Startimer Pilot Automatic Chronograph

2994 

Koleksion

Startimer

Mekanizmi

Automatik

Ngjyra e fushes

Jeshile

Diametri

42.1 mm – 46 mm

Grupet e synuara

Zotërinj

Shpërndaje:
SKU: AL-725GR4S6 Kategorite: , ,

Alpina Startimer Pilot Automatic Chronograph AL-725GR4S6 is an elegant watch made of high-quality materials that will perfectly complement women’s wear. It is driven by an automatic movement that is powered by the motion of the owner’s wrist. The steel green case has a movement inside.Thanks to the brown strap made of leather, you can freely adjust the watch clasp. The easy-to-read dial is covered by a sapphire crystal that is resistant to even the biggest scratches. The watch with 100 meters of water resistance means you don’t have to take your watch off when swimming or freediving.

MOVEMENT Precise Swiss automatic movement Alpina AL-725 with a 46 hr walk reserve, and 25 jewels.

DIAL A green dial with bright indexes, which are coated with luminescent coating, extremely scratch-resistant sapphire glass with anti-reflector.

CASE The steel green case has a movement inside.

STRAP Leather strap in brown color.

Dërgesa

Rexha Gold ofron një proces të lehtë dhe të pamundimshëm të transportit të produkteve. Skuadra jonë e logjistikës ka për detyrë të sjellë bizhuteritë tuaja në kohën e duhur, megjithatë në çdo rast vonesash të paparashikuara ju mbeteni të informuar. Çdo produkt I blerë online nëpërmjet Rexha Gold përfiton transportin falas brenda Shqipërisë. Dërgesat internacionale mund të kenë kosto të veçanta, ndaj jeni të lutur të na kontaktoni për informacione më të detajuara. Produkti do të niset brenda 20 ditëve kalendarike nga data e konfirmimit të blerjes. Për çdo pyetje jeni të mirëpritur të na kontaktoni.