Rexha Gold

Alpina Startimer Pilot Automatic Chronograph

2874 

Koleksion

Startimer

Mekanizmi

Automatik

Ngjyra e fushes

Blu

Diametri

42.1 mm – 46 mm

Grupet e synuara

Zotërinj

Shpërndaje:
SKU: AL-725N4S6 Kategorite: , ,

Alpina Startimer Pilot Automatic Chronograph AL-725N4S6 is an elegant watch that is perfect for any formal occasion. The heart of the watch is an automatic movement wound by the action of the wearer’s wrist as it is responsible for its reliable and precise operation. The solid navy blue case is made of stainless steel.A brown strap made of leather perfectly matches the case and fits a wrist. A sapphire crystal is renowned for its high scratch resistance. It perfectly protects the navy blue dial against damage. Due to a water resistance of 10ATM, the watch is suitable for recreational pool swimming or spending time at the lake.

MOVEMENT Alpina AL-725 precision Swiss automatic movement which is set on 25 jewels and has a reserve of 46 hours.

DIAL Navy blue dial with indexes in the form of Arabic numerals. Extremely scratch-resistant sapphire glass.

CASE Screw-down caseback.

STRAP The brown strap with beige stitching is made of natural leather.

Dërgesa

Rexha Gold ofron një proces të lehtë dhe të pamundimshëm të transportit të produkteve. Skuadra jonë e logjistikës ka për detyrë të sjellë bizhuteritë tuaja në kohën e duhur, megjithatë në çdo rast vonesash të paparashikuara ju mbeteni të informuar. Çdo produkt I blerë online nëpërmjet Rexha Gold përfiton transportin falas brenda Shqipërisë. Dërgesat internacionale mund të kenë kosto të veçanta, ndaj jeni të lutur të na kontaktoni për informacione më të detajuara. Produkti do të niset brenda 20 ditëve kalendarike nga data e konfirmimit të blerjes. Për çdo pyetje jeni të mirëpritur të na kontaktoni.