Rexha Gold

Frederique Constant Classic Moonphase Automatic

3930 

Koleksion

Classics

Mekanizmi

Automatik

Ngjyra e fushes

E bardhë

Diametri

38.1 mm – 42 mm

Grupet e synuara

Zotërinj

Shpërndaje:
SKU: FC-712MS4H4 Kategorite: , ,

Frédérique Constant watches are defined by their high quality, differentiation and precision in design and manufacture. We have a passion for design of our beautiful watches. Their perceived value — through quality of design, materials, and manufacture — is a key component of our success. Each of our watches is assembled by hand and extensively controlled with latest equipment to ensure maximum quality. We innovate to offer creativity and exceptional value. Our factory in Plan-les-Ouates Geneva is ultra modern and offers the best environment for our passionate watchmakers.

The Classic Moonphase Manufacture has the horizontally split moon phase and date counters with a new vintage look. This timepiece houses a in-house manufacture movement and all functions are adjustable by the crown. This model is featured with a rose gold-plated stainless-steel case with classic roman numerals and a dark brown croc calf leather strap.

Details – Hours, Minutes, Moonphase, Date by hand
Collection – Classics
Material – Gold Plated Stainless Steel
Width – 42.00 mm

Dërgesa

Rexha Gold ofron një proces të lehtë dhe të pamundimshëm të transportit të produkteve. Skuadra jonë e logjistikës ka për detyrë të sjellë bizhuteritë tuaja në kohën e duhur, megjithatë në çdo rast vonesash të paparashikuara ju mbeteni të informuar. Çdo produkt I blerë online nëpërmjet Rexha Gold përfiton transportin falas brenda Shqipërisë. Dërgesat internacionale mund të kenë kosto të veçanta, ndaj jeni të lutur të na kontaktoni për informacione më të detajuara. Produkti do të niset brenda 20 ditëve kalendarike nga data e konfirmimit të blerjes. Për çdo pyetje jeni të mirëpritur të na kontaktoni.