Rexha Gold

Frederique Constant Classics Art Déco Carrée

1075 

Koleksion

Classics

Mekanizmi

Quartz

Ngjyra e fushes

Nëna e Perlave

Diametri

26.1 mm – 30 mm

Grupet e synuara

Zonja

Shpërndaje:
SKU: FC-200MPW2AC6B Kategorite: , ,

The elegant watch of the highest quality is a great gift for every woman. The rectangular stainless steel envelope is combined with a fitted bracelet, Frederique Constant Classics Art Deco FC-200MPW2AC6B has been maintained in silver colors. The model shield was decorated with guilling and pearl mass.

MOVEMENT FC-200 caliber, quartz. 72 months battery life, 4 jewels.

CASE Polished stainless steel 3-part case with fluted case bands. Crown with blue cabochon. Diameter of 28 x 20,70 mm. Height of 6,98 mm. Scratch-resistant convex sapphire crystal. Closed case back. Water-resistant up to 3 atm.

DIAL White mother-of-pearl dial with silver color guilloché in the center. Black printed roman numerals. Black hour and minute hands.

STRAP Stainless steel mesh bracelet.

Dërgesa

Rexha Gold ofron një proces të lehtë dhe të pamundimshëm të transportit të produkteve. Skuadra jonë e logjistikës ka për detyrë të sjellë bizhuteritë tuaja në kohën e duhur, megjithatë në çdo rast vonesash të paparashikuara ju mbeteni të informuar. Çdo produkt I blerë online nëpërmjet Rexha Gold përfiton transportin falas brenda Shqipërisë. Dërgesat internacionale mund të kenë kosto të veçanta, ndaj jeni të lutur të na kontaktoni për informacione më të detajuara. Produkti do të niset brenda 20 ditëve kalendarike nga data e konfirmimit të blerjes. Për çdo pyetje jeni të mirëpritur të na kontaktoni.