Rexha Gold

Frederique Constant Classics HeartBeat Automatic

1675 

Koleksion

Classics

Mekanizmi

Automatik

Ngjyra e fushes

Argjend

Diametri

38.1 mm – 42 mm

Grupet e synuara

Zotërinj

Shpërndaje:
SKU: FC-310MC5B6 Kategorite: , ,

An elegant watch is an indispensable addition in a men’s wardrobe, because the black color of the belt combined with a steel envelope in a silver shade looks great with every stylization. The Silver Open-Heart shield is decorated with the cloud de Paris guy. Frederique Constant Classics Heart Beat Automatic FC-310MC5B6 has a decorated automatic FC-310 mechanism.

FUNCTIONS Hours, minutes, seconds

MOVEMENT FC-310 caliber, automatic.perlage and colimaçon decoration on the movement.38-hour power reserve, 26 jewels, 28’800 alt/h.

CASE Polished stainless steel 2-part case. Diameter of 40 mm. Height of 10,50 mm. Scratch-resistant convex sapphire crystal. See through case back. Water-resistant up to 5 atm/50m/164ft.

DIAL Silver color dial with clous de paris guilloché in the center. Printed black roman numerals. Seconds graduation on outer ring. Black hour, minute and second hands. Heart beat opening at 12 o’clock.

STRAP Black calf leather strap with crocodile pattern embossing and black stitching.

Dërgesa

Rexha Gold ofron një proces të lehtë dhe të pamundimshëm të transportit të produkteve. Skuadra jonë e logjistikës ka për detyrë të sjellë bizhuteritë tuaja në kohën e duhur, megjithatë në çdo rast vonesash të paparashikuara ju mbeteni të informuar. Çdo produkt I blerë online nëpërmjet Rexha Gold përfiton transportin falas brenda Shqipërisë. Dërgesat internacionale mund të kenë kosto të veçanta, ndaj jeni të lutur të na kontaktoni për informacione më të detajuara. Produkti do të niset brenda 20 ditëve kalendarike nga data e konfirmimit të blerjes. Për çdo pyetje jeni të mirëpritur të na kontaktoni.