Rexha Gold

Frederique Constant Classics Ladies Quartz

1075 

Koleksion

Classics

Mekanizmi

Quartz

Ngjyra e fushes

Argjend

Diametri

34.1 mm – 38 mm

Grupet e synuara

Zonja

Shpërndaje:
SKU: FC-220MS3B6B Kategorite: , ,

Stainless steel case with a stainless steel bracelet. Fixed stainless steel bezel. Silver dial with black hands and Roman numeral hour markers. Minute markers around an inner ring. Dial Type: Analog. Date display at the 6 o’clock position. Frederique Constant calibre FC-220 quartz movement. Scratch resistant convex sapphire crystal. Pull / push crown. Solid case back. Round case shape. Case size: 36 mm. Case thickness: 8 mm. Band width: 16 mm. Fold over clasp with a push button release. Water resistant at 50 meters / 165 feet. Functions: date, hour, minute. Casual watch style. Watch label: Swiss Made.

MOVEMENT: FC-220 caliber, quartz. 1 jewels, 45 months battery life.

CASE Polished stainless steel 2-parts case. 36 mm diameter. Convex sapphire crystal. Water-resistant up to 5 atm.

DIAL Silvered color dial with guilloché decoration and black printed roman numeral indexes. Hand polished black color hands. Date window at 6 o’clock.

STRAP Stainless steel bracelet.

Dërgesa

Rexha Gold ofron një proces të lehtë dhe të pamundimshëm të transportit të produkteve. Skuadra jonë e logjistikës ka për detyrë të sjellë bizhuteritë tuaja në kohën e duhur, megjithatë në çdo rast vonesash të paparashikuara ju mbeteni të informuar. Çdo produkt I blerë online nëpërmjet Rexha Gold përfiton transportin falas brenda Shqipërisë. Dërgesat internacionale mund të kenë kosto të veçanta, ndaj jeni të lutur të na kontaktoni për informacione më të detajuara. Produkti do të niset brenda 20 ditëve kalendarike nga data e konfirmimit të blerjes. Për çdo pyetje jeni të mirëpritur të na kontaktoni.