Rexha Gold

WALDENBURGERBAHN LIMITED EDITION

2820 

Koleksion

Big Crown

Mekanizmi

Automatik

Ngjyra e fushes

E zezë

Diametri

38.1 mm – 42 mm

Grupet e synuara

Zotërinj

Shpërndaje:
SKU: 01 754 7785 4084-Set Kategorite: , ,

Time machine

Without the Waldenburgerbahn, there might be no Oris. For almost 120 years, it’s been bringing people and parts to the front door of our Hölstein factory, and taking our watches out to the world.

As it reopens after a refurb, we’re proud to celebrate its role in Oris’s story with a 1,000-piece watch, the Waldenburgerbahn Limited Edition.

 • REFERENCE 01 754 7785 4084-Set
 • CASE Big Crown, 40.00 mm, Stainless steel
 • MATERIAL Multi-piece stainless steel case
 • SIZE 40.00 mm
 • TOP GLASS Sapphire, domed on both sides, anti-reflective coating inside
 • CASE BACK Stainless steel, screwed, special engravings
 • OPERATING DEVICES Stainless steel screw-in security crown
 • WATER RESISTANCE 5 bar
 • INTERHORN WIDTH 20 mm
 • MOVEMENT Automatic winding pointer date developed by Oris
 • DIAL Black
 • STRAP/BRACELET Leather
 • EXTRAS Travel Pouch Set, certificate, limited to 1000 pieces

Dërgesa

Rexha Gold ofron një proces të lehtë dhe të pamundimshëm të transportit të produkteve. Skuadra jonë e logjistikës ka për detyrë të sjellë bizhuteritë tuaja në kohën e duhur, megjithatë në çdo rast vonesash të paparashikuara ju mbeteni të informuar. Çdo produkt I blerë online nëpërmjet Rexha Gold përfiton transportin falas brenda Shqipërisë. Dërgesat internacionale mund të kenë kosto të veçanta, ndaj jeni të lutur të na kontaktoni për informacione më të detajuara. Produkti do të niset brenda 20 ditëve kalendarike nga data e konfirmimit të blerjes. Për çdo pyetje jeni të mirëpritur të na kontaktoni.