Rexha Gold

Mattioli: Puzzle Jewels

Vethe Femrash Mattioli Puzzle Safari

Mattioli: Puzzle Jewels. Një koleksion ekstravagant dhe argetues.

Një shumëllojshmëri ngjyrash dhe formash të frymëzuara nga rrymat më të famshme artistike në histori.

Mirësevini në botën e Mattiolit: Koleksioni Puzzle, ekskluzivisht në Rexha Gold!

Historiku: Krijuar në Itali nga Licia Mattioli, nga viti 1860 Mattioli njihet per pikën e tij të fortë në origjinalitetin e krijimeve. Modele bizhuterish luksoze që kombinojnë në mënyrë perfekte mjeshtërinë e punës së dorës dhe modës.

Vathe, unaza, dhe varese që shprehin dashurinë për të bukurën me gjithë shkëlqimin e tyre.

Por përfitimi i vërtetë i këtyre mrekullive është mundësia e ndryshimit të tyre per te krijuar pamjen e deshiruar sipas cdo personaliteti individual ose rasti.

Koleksioni Puzzle i dizajnon modelet e saj ekskluzivisht duke përdorur materiale modern si: Madreperla me ngjyrë, diamante, flori te kuq ose te bardhe, oniks, jade dhe safirë.

Duke folur për versatilitetin, Kompleti i vogël i Vathëve Puzzle në flori te kuq eshte bizhuteria me e gjithanshme duke qene se eshte e përbërë nga njëmbëdhjetë palë enigmash me ngjyra të këmbyeshme. Gjithashtu edhe Kompleti i Vathëve Puzzle në floriri te kuq me tre pale enigmash me ngjyra të këmbyeshme janë një shfaqje e mrekullueshme për sytë, dhe për veshët në këtë rast.

Nëse dëshironi një unazë të vecantë, atëherë mund të vishni vetëm një kryevepër si Unaza Puzzle në flori të bardhë dhe diamante të bardhë, ose Unaza Puzzle në flori të kuq ose te bardhë dhe diamante të bardhë.

Një varëse Puzzle që do t’ju bëjë të dashuroheni marrëzisht, eshte Varësja e Vogël Puzzle në flori te kuq dhe madreperla natyrale. Por, nese deshironi nje selektim me te gjere te ngjyrave ne varesi te dites, personalisht, ne rekomandojme Kutine e Madhe te Varëses Puzzle.

Kutia e Dhuratave Puzzle: Një Arkë Thesari nga Mattioli

Mattioli Puzzle eshte plot me surpriza, nje nga ato qe eshte një format i veçantë dhurate me pjeseza të ndryshueshme sipas dëshirës tuaj. Ka dy lloje kutish: të dyja përmbajnë një palë vathë, njëra me varësen e enigmes me dy ngjyra dhe tjetra e kompletuar me njëmbëdhjetë variante enigmash. Këta vathë madreperla janë një dhuratë origjinale e përshtatshme për të gjitha moshat dhe për t’u mbajtur në çdo kohë dhe rast.

Jepini vetes mundësinë për të qenë versioni me i mire i vetes tuaj në çdo kohë, një ngjyrë për çdo humor, një emocion autentik me modelet e linjës Mattioli Puzzle!

Hidhini një sy bizhuterive online dhe lëreni veten të rrëmbeheni nga dashuria me shikim të parë.