Rexha Gold

Baume & Mercier Baume 10600

840 

Koleksion

BAUME

Mekanizmi

Quartz

Ngjyra e fushes

E bardhë

Diametri

38.1 mm – 42 mm

Grupet e synuara

Unisex

Shpërndaje:
SKU: M0A10600 Kategorite: , ,

QUARTZ WATCH, DATE DISPLAY – 41 MM

This BAUME watch is a round timepiece with a crown at 12 o’clock, mobile horns and a interchangeable strap system. Its strap is crafted in gray cotton with black overstitching and lined in black cork for more comfort.

The BAUME collection offers a range of timepieces equipped with a colored flange in the same color as the small seconds hand and the overstitching on the strap. Blue, red, violet, green or black, each BAUME watch offers a color combination that makes it unique! All the straps are crafted in natural materials and are interchangeable thanks to our recycled button system, and each one is lined with cork for absolute comfort in wear. As a fun accent, even the color of the thread on the button coordinates with the color of the watch!

MOVEMENT – Quartz
CASE Shape – Round
Size Diameter – 41 x 50.74 mm
Thickness – 7.56 mm
Material And Finishes – Gilded PVD steel, Poli
Case Back – Full case back, With screw
Colours and Finishes – White, Opaline
Hands – Black, Bâton

Dërgesa

Rexha Gold ofron një proces të lehtë dhe të pamundimshëm të transportit të produkteve. Skuadra jonë e logjistikës ka për detyrë të sjellë bizhuteritë tuaja në kohën e duhur, megjithatë në çdo rast vonesash të paparashikuara ju mbeteni të informuar. Çdo produkt I blerë online nëpërmjet Rexha Gold përfiton transportin falas brenda Shqipërisë. Dërgesat internacionale mund të kenë kosto të veçanta, ndaj jeni të lutur të na kontaktoni për informacione më të detajuara. Produkti do të niset brenda 20 ditëve kalendarike nga data e konfirmimit të blerjes. Për çdo pyetje jeni të mirëpritur të na kontaktoni.