Rexha Gold

Baume & Mercier Hampton 10472

2160 

Koleksion

Hampton

Mekanizmi

Quartz

Ngjyra e fushes

E bardhë

Diametri

34.1 mm – 38 mm

Grupet e synuara

Zonja

Shpërndaje:
SKU: M0A10472 Kategorite: , ,

QUARTZ WATCH – 35 X 22 MM
A classic rectangular watch for women, this Hampton wristwatch features a pure silver-coloured dial with the elegance of gilt sword-shaped hands and gilt Arabic numerals at 6 and 12 o’clock. It comes with a light brown calfskin strap with beige stitching.

Description
This quartz-powered ladies’ timepiece includes a scratch-resistant curved sapphire crystal and a polished stainless steel case. The calfskin leather strap is interchangeable, offering the wearer the freedom to transform the look of the watch with a simple change.

Our Classima and Hampton novelties are now featuring a self-interchangeable system that will enable you to mix and match your timepiece with 11 new colorful straps, available for both leather and metal bracelets.

Case Shape – Rectangular
Size Diameter – Width: 22.2 mm x Length: 34.9 mm
Thickness – 6.92 mm
Material And Finishes – Steel, Polished
Bezel – Non-rotating bezel
Case Back – Full case back, With screw
Colours and Finishes – Grey, Opaline, None
Numerals – Riveted indexes
Hands – Red, Swords, None

Dërgesa

Rexha Gold ofron një proces të lehtë dhe të pamundimshëm të transportit të produkteve. Skuadra jonë e logjistikës ka për detyrë të sjellë bizhuteritë tuaja në kohën e duhur, megjithatë në çdo rast vonesash të paparashikuara ju mbeteni të informuar. Çdo produkt I blerë online nëpërmjet Rexha Gold përfiton transportin falas brenda Shqipërisë. Dërgesat internacionale mund të kenë kosto të veçanta, ndaj jeni të lutur të na kontaktoni për informacione më të detajuara. Produkti do të niset brenda 20 ditëve kalendarike nga data e konfirmimit të blerjes. Për çdo pyetje jeni të mirëpritur të na kontaktoni.