Rexha Gold

Baume & Mercier Baume 10685

840 

Koleksion

BAUME

Mekanizmi

Quartz

Ngjyra e fushes

Jeshile

Diametri

38.1 mm – 42 mm

Grupet e synuara

Zotërinj

Shpërndaje:
SKU: M0A10685 Kategorite: , ,

QUARTZ WATCH, DATE DISPLAY – 35MM
This BAUME watch is a round timepiece in gold PVD with a crown at 12 o’clock, mobile horns and a interchangeable strap system. It features a sun satin-finished green dial and a strap in coton with green overstitching and lined in cork for more comfort.

Description
The BAUME collection offers a range of timepieces equipped with a colored flange in the same color as the small seconds hand and the overstitching on the strap. Blue, red, violet, green or black, each BAUME watch offers a color combination that makes it unique! All the straps are crafted in natural materials and are interchangeable thanks to our recycled button system, and each one is lined with cork for absolute comfort in wear. As a fun accent, even the color of the thread on the button coordinates with the color of the watch!

Energy – Quartz
Number of Rubies – 5
Case Shape – Round
Shape – Round
Size – Diameter: 35mm
Thickness – 7.56 mm
Material And Finishes – Gilded PVD steel, Poli
Case Back – Full case back, With screw
Colours and Finishes – Green, Satiné, Sunray
Hands – Yellow, Bâton

Dërgesa

Rexha Gold ofron një proces të lehtë dhe të pamundimshëm të transportit të produkteve. Skuadra jonë e logjistikës ka për detyrë të sjellë bizhuteritë tuaja në kohën e duhur, megjithatë në çdo rast vonesash të paparashikuara ju mbeteni të informuar. Çdo produkt I blerë online nëpërmjet Rexha Gold përfiton transportin falas brenda Shqipërisë. Dërgesat internacionale mund të kenë kosto të veçanta, ndaj jeni të lutur të na kontaktoni për informacione më të detajuara. Produkti do të niset brenda 20 ditëve kalendarike nga data e konfirmimit të blerjes. Për çdo pyetje jeni të mirëpritur të na kontaktoni.