Rexha Gold

Baume & Mercier Baume 10680

2280 

Koleksion

BAUME

Mekanizmi

Automatik

Ngjyra e fushes

Blu

Diametri

38.1 mm – 42 mm

Grupet e synuara

Unisex

Shpërndaje:
SKU: M0A10680 Kategorite: , , ,

AUTOMATIC WATCH, DATE DIPSLAY – 42MM
The BAUME OCEAN II is a 42mm blue automatic watch crafted in upcycled plastic from marine pollution gathered by the NGO Waste Free Oceans. Its interchangeable strap is made of woven RPET and lined with natural black cork.

Description
The Baume Ocean II symbolizes the Baume & Mercier commitment to an eco-responsible approach and to pursue the path that it began in 2018 with BAUME. Its collaboration with the NGO WFO and the SEAQUAL initiative reflects this approach mingling eco-responsibility and innovation, two key notions in the brand’s development.

Swiss Made ; Automatic ; self-winding watch
Power reserve: 38 hour(s)
Water resistance: 30 m
Frequency – 28800.0vph/4.0hz
Number of Rubies – 26
Case Shape – Round
Size – Diameter: 42.1 x 39.05 mm
Thickness – 10.2 mm
Material And Finishes – Aluminium, Poli
Dial Colours and Finishes – Blue, Satiné, Sunray
Hands – Blue, Special

Dërgesa

Rexha Gold ofron një proces të lehtë dhe të pamundimshëm të transportit të produkteve. Skuadra jonë e logjistikës ka për detyrë të sjellë bizhuteritë tuaja në kohën e duhur, megjithatë në çdo rast vonesash të paparashikuara ju mbeteni të informuar. Çdo produkt I blerë online nëpërmjet Rexha Gold përfiton transportin falas brenda Shqipërisë. Dërgesat internacionale mund të kenë kosto të veçanta, ndaj jeni të lutur të na kontaktoni për informacione më të detajuara. Produkti do të niset brenda 20 ditëve kalendarike nga data e konfirmimit të blerjes. Për çdo pyetje jeni të mirëpritur të na kontaktoni.