Rexha Gold

Baume & Mercier Baume 10638

1260 

Koleksion

BAUME

Mekanizmi

Quartz

Ngjyra e fushes

Blu

Diametri

38.1 mm – 42 mm

Grupet e synuara

Zotërinj

Shpërndaje:
SKU: M0A10638 Kategorite: , ,

QUARTZ WATCH, MOON PHASE – 35MM
This Baume timepiece features a round polished PVD 5N steel case with a crown at 12 o’clock, articulated horns and an interchangeable strap system with a button. This timepiece feature a blue lacquered dial adorned with a unique moon phase disc. It is mounted on a blue cotton strap.

Description
The Baume collection aims to express watchmaking differently with a minimalist design in an alternative approach. Baume collection goes further by proposing original time displays and pieces made with natural and upcycled materials. As all other Baume timepieces, this timepiece is featuring the interchangeable system that will let you change your strap in a tick and is compatible with all Baume straps available.

Energy – Quartz
Number of Rubies – 5
Case Shape – Round
Shape – Round
Size – Diameter: 35mm
Thickness – 8.1 mm
Material And Finishes – 5N PVD steel, Poli
Case Back – Full case back, With screw
Colours and Finishes – Blue, Satiné, Sunray
Hands – Yellow, Bâton

Dërgesa

Rexha Gold ofron një proces të lehtë dhe të pamundimshëm të transportit të produkteve. Skuadra jonë e logjistikës ka për detyrë të sjellë bizhuteritë tuaja në kohën e duhur, megjithatë në çdo rast vonesash të paparashikuara ju mbeteni të informuar. Çdo produkt I blerë online nëpërmjet Rexha Gold përfiton transportin falas brenda Shqipërisë. Dërgesat internacionale mund të kenë kosto të veçanta, ndaj jeni të lutur të na kontaktoni për informacione më të detajuara. Produkti do të niset brenda 20 ditëve kalendarike nga data e konfirmimit të blerjes. Për çdo pyetje jeni të mirëpritur të na kontaktoni.