Rexha Gold

Baume & Mercier Classima 10524

4020 

Koleksion

Classima

Mekanizmi

Automatik

Ngjyra e fushes

E bardhë

Diametri

38.1 mm – 42 mm

Grupet e synuara

Zotërinj

Shpërndaje:
SKU: M0A10524 Kategorite: , ,

AUTOMATIC WATCH, OPEN BALANCE – 42 MM
This fine automatic watch features a thoughtfully-designed silver-coloured dial with guilloché line decor in the center, and a visible open balance and escapement function at 12 o’clock. The 42 mm case is polished stainless steel.

Description
Combining the classic look of Roman numerals, a luxurious dark brown alligator strap and an open balance on the dial, this is a well-made timepiece for those with distinctive tastes. It comes with a stainless steel case, rhodium-plated indexes, and blued steel leaf hands.

Energy – Automatic, self-winding
Frequency – 28800.0vph/4.0hz
Number of Rubies – 26
Case Shape – Round
Size Diameter – 42 mm
Thickness – 9.03 mm
Material And Finishes – Steel, Polished
Bezel – Non-rotating bezel
Case Back – Sapphire crystal case back, With screw
Colours and Finishes – Grey, Opaline
Hands – Blue, Leaf, None

Dërgesa

Rexha Gold ofron një proces të lehtë dhe të pamundimshëm të transportit të produkteve. Skuadra jonë e logjistikës ka për detyrë të sjellë bizhuteritë tuaja në kohën e duhur, megjithatë në çdo rast vonesash të paparashikuara ju mbeteni të informuar. Çdo produkt I blerë online nëpërmjet Rexha Gold përfiton transportin falas brenda Shqipërisë. Dërgesat internacionale mund të kenë kosto të veçanta, ndaj jeni të lutur të na kontaktoni për informacione më të detajuara. Produkti do të niset brenda 20 ditëve kalendarike nga data e konfirmimit të blerjes. Për çdo pyetje jeni të mirëpritur të na kontaktoni.